Permanentní make-up
Permanentní make-up je dočasná metoda tetování.
Slouží jako doplnění dekorativní kosmetiky. Aplikuje se do pokožky pomocí speciálního přístroje a pigmentů.
Vydrží od 1 roku do 5 ti let v závislosti na metodě, typu pokožky a věku.
Po 18 – 24 měsících doporučujeme barvu oživit.
O vhodnosti překrytí starého PMU se můžete bezplatně informovat na konzultaci.
INFORMACE pro BUDOUCÍ KLIENTKY
Permanentní make-up nemá nahrazovat klasický make-up. Po PMU máte být lehce “nalíčená” a v přirozených tónech. Každá barva podléhá rozkladu, tím pádem se PMU mění, bledne (stejně jako například barva na vlasy).
PMU má být decentní, neboť jedině decentní PMU v rozkladu vypadá stále nenápadně.
Je nutné si uvědomit, že PMU není klasický make-up. Pracuji s živým orgánem/kůží a ta pracuje (v některých případech je opravdu nevyzpytatelná).
Vaše odpovědnost je dodržet do puntíku péči po ošetření.
Vyhojený výsledek závisí na stavu kůže, pod tónu kůže, správně zvolené barvě, technice, hloubce zapravení, složení pigmentu, péči po ošetření, imunitním systému a reakci kůže.
To jsou všechno faktory, které mohou PMU ovlivnit.
Tímto bych chtěla apelovat na všechny budoucí klientky, aby si udělaly alespoň malý průzkum, ať ví jak má správný PMU vypadat a nekoukali jen na cenu. Je to přeci jen váš obličej.
Pracuji s certifikovanými micropigmenty a materiálem.
Dodržuji hygienické standardy.
Profesionální užívání anestetik (US certifikace pro kontrolu bolesti).
Pudrové obočí
Metoda, při níž se pigment zapravuje do podkoží strojkem a tetovací jehlou. Obočí se takzvaně stínuje speciálními tahy, které vytvářejí tečky. Po zahojení se tečky v pleti změní na stín, který je pro pudrové obočí typický a vrchní i přední linie obočí tak nezůstane ostrá jako u plného obočí, ale s nádechem do ztracena.
Pudrové obočí se dle požadavků klienta dá vystínovat výrazněji nebo jemněji. Vzhledem k tomu, že se pigment zapravuje strojkem je hloubka vpichu jehlou řízená a je tedy více trvalá a při usazení pigmentu nebývají problémy jako u microbladingu.
Tato metoda je v podstatě vhodná pro jakýkoliv typ kůže, všeobecně je ale nejproblematičtější pleť mastnější a mastná. Na mastné pleti maz vyplavuje pigment pryč, mastné kyseliny mění jeho chemickou strukturu a proto se ihned po vyhojení může jevit rozpitě. Typickým jevem mastné pleti je vyhojení do šeda. U hodně mastné pleti není permanentní make-up obočí doporučován.
Musíme klást důraz na zdravotní stav tetované osoby a celkový stav kůže. Nelze tetovat žádnou metodu při dermatitidě či jiných onemocněních kůže.
Kontraindikace
kdy není možné zákrok provést:
cukrovka s aplikací inzulínu
kardiostimulátor, srdeční choroby
cévní choroby
snížena srážlivost krve, léky na ředění krve
snížena imunita
užívání antibiotik
horečnaté stavy, akutní onemocnění či nachlazení
kožní nemoc, dermatitida, vyrážka (včetně akutní alergické) apod.
rakovina v aktivním stádiu či rakovina kůže v jakékoliv fázi
epilepsie
HIV či jiná přenosná nemoc
alergie na kosmetické látky, alergie na anestetika
těhotenství a kojení
mastná pleť
příliš kapilární pleť
psychické onemocnění či celková psychická nepohoda či úzkost
Proč?
- Cukrovka s aplikací inzulínu neboť lidi s cukrovkou mají všeobecný problém s hojením ran a hrozí jim větší riziko infekce.
- Kardiostimulátor, srdeční choroby – hrozí riziko stresu během aplikace a následné zdravotní komplikace.
- Cévní choroby, snížena srážlivost krve, léky na ředění krve – větší krvácivost je nepřítelem usazení pigmentu procedura tak bývá problematická a v případě nemožnosti zastavení krvácení může být i potencionálně nebezpečná.
- Snížená imunita – špatný průběh hojení a větší rizika infekce.
- Užívání antibiotik – antibiotika vylučují natetovaný pigment.
- Horečnaté stavy, akutní onemocnění či nachlazení – nemocné či unavené tělo není schopno dobře zacelit a hojit ránu a chránit tak tělo před infekcí.
- Kožní nemoc, dermatitida, vyrážka (včetně akutní alergické) apod – pigment se nikdy neusadí dobře, vždy bude mít nechtěný odstín.
- Rakovina v aktivním stádiu či rakovina kůže v jakékoliv fázi – tělo je velmi zatížené, špatně hojí, je zde vysoké riziko infekce a komplikací.
- Epilepsie – riziko spuštění záchvatu během ošetření.
- HIV, hepatitida či jiná přenosná nemoc – i přes veškeré dodržení hygienických požadavků a norem je zde riziko nakažení, zejména stylistky PMU, která se nedopatřením může píchnout tetovací jehlou apod. Dále také tělo špatně hojí rány, je vyšší riziko infekce.
- Alergie na kosmetické látky – špatný průběh hojení, komplikace, u alergie na barvivo se musí pak odborně odstraňovat lékařem apod.
- Alergie na anestetika – hrozí vážné zdravotní komplikace, ohrožení na životě.
- Těhotenství a kojení – změna hormonů, tělo vylučuje pigment, v ranné fázi těhotenství uvolňování chemických struktur barviv může poškodit plod.
- Psychické onemocnění či celková psychická nepohoda a úzkost – nerozhodná klientka, nespokojená sama se sebou, která má zkreslený obraz sama o sobě není vhodný kandidát na jakékoliv tetování s trvalým rozsahem a výsledek by klientce mohl spíše psychický stav zhoršit. Přílišná úzkost je překážkou při tetování.
Informace k proceduře
Na proceduru přijďte odpočatí, den předem nepijte alkohol, před procedurou nekuřte a nepijte kofein, ani si neberte žádné léky proti bolesti.
Tvar obočí, rtů i stínované linky Vám vždy předkreslím a společně vybereme barvu. Vše si sami odsouhlasíte.
Prosím počítejte s procesem hojení a tím spojená omezení (cca 14 dní), kdy se na tetované místo nesmí používat nic jiného než určené přípravky (žádný make-up).
Pro každý permanentní make-up (ať už obočí, rtů, či linek) dostanete tištěnou péči po ošetření s sebou domů. Také Vám přidám přípravek “aftercare”.
Upozornění: permanentní make-up provádím ideálně v dopoledních hodinách.
Na permanentní make up, prosím, choďte sami bez doprovodu.
Děkuji za pochopení.